תחרות הכרישים בחברת חשמל

הכשרת יזמים פנים ארגוניים בחברת חשמל

חברת החשמל קיימה במהלך חודש אוקטובר 2021 את שבוע החדשנות לקידום אסטרטגיית החדשות של הארגון. אירוע השיא היה תחרות "הכרישים" לקידום יזמות פנים ארגונית בחברה. שישה צוותים הציגו רעיונות בפני ההנהלה. צוות אחד זכה במקום הראשון המקנה לו המשך מימון הפרויקט.

לקראת התחרות הצוותים עברו סדנה ליזמות פנים ארגונית. את הסדנה הנחה צוות של ארבעה מומחי חדשנות של Rankup"  ייעוץ והדרכה" . צוות המנחים של "Rankup יעוץ והדרכה" כלל את ד"ר משה שביט , מר רמי גזית, ד"ר רון דביר ועמוס רדליך. כולם יזמים, מומחי חדשנות בעלי ניסיון עשיר ומרצים בתעשייה ובאקדמיה.

הסדנה כללה עבודה אישית עם הצוותים על חידוד הבעיה, ניסוח הפתרונות במונחים ברורים ומדויקים וכמובן הכנת מצגת משקיעים מנצחת.

הצוות שזכה באהדת הקהל היה "משומשהו". הצוות  הציג רעיון של כלכלה מעגלית המבוסס על הקמת אתר בסגנון "יד 2" למכירה פנימית של ציוד עודף בתוך החברה. כלכלה מעגלית הוא מכשיר המאפשר לנצל ציוד עודף, תוצרי פחת וציוד משומש. הצוות זכה לפרס ראשון של הקהל.

ההנהלה החליטה להכריז על שני צוותים מצטיינים: צוות מצטיין ראשון הציג את פרויקט "קסדה בראש טוב". הצוות הציע קסדה חדשנית הכוללת סנסורים המשפרים את בטיחות בעבודה בגובה, בקרבת מתח חשמלי גבוהה ובתנאי עבודה קשים.  הנהלת החברה החליטה לממן את המשך הפרויקט ואולי אף לאפשר לו בהמשך הדרך לעשות spin-off.

הצוות השני שזכה במקום הראשון היה צוות "דשבורד" אשר הציג פרויקט בעל תרומה משמעותית לקידום התחרות בשוק החשמל בארץ. הצוות התמודד עם הדרישה ההולכת וגוברת לשילוב מתקני יצור חשמל פרטיים לרשת ההולכה. הבעיה היא שהתחברות של ספקי אנרגיה חיצוניים לרשת תלויה במבנה הרשת ובעומסים שהיא יכולה לשאת בכל אתר ואתר. אילוץ זה מחייב את חברת חשמל לבחון כל בקשה ולאשר אותה לפני שהיזם משקיע בהקמת מתקן היצור. הצוות הציעה מערכת BI המבוססת על מידע GIS שמנגיש בצורה גרפית ובאמצעות מפות את עומסי ההתחברות לרשת. הפתרון ייעל את עבודת מתכנני הרשתות בחברת חשמל, יקצר את זמני ההמתנה הארוכים של יצרני החשמל הפרטיים ויקל על חברת החשמל לעמוד ביעדי הממשלה לשילוב חשמל מאנרגיה מתחדשת.

לפרטים נוספים על סדנאות ביזמות עסקית וביזמות פנים ארגונית: עמוס 053-7737562

קסדה חדשנית

קסדה חדשנית לעובד בחברת החשמל

התמונה באדיבות חברת חשמל